Kinesiskt skrivschatull

562531

SKRIVSCHATULL, Kina, omkring 1900.
Svart lack, dekor av landskap i guld. Innanför skrivinredning. Bredd 56,5 cm, djup 38 cm, höjd 20 cm.

Små skador och slitage, några delar samt nyckel saknas.

Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiskt skrivschatull

Budhistorik (1 bud)

Bud EUR
4227823
2018-08-31 20:20:03
30

2018-09-01 kl 19:36
Slutpris EUR:
30
298 SEK, 34 USD
Utropspris EUR: