Nils Gunnar Stenqvist, Lars Norrman, Björn Jonsson

557793

NILS GUNNAR STENQVIST (1934-2005): Komposition, signerad och daterad Nils G Stenqvist -62, litografi 6/30, bildyta 48,5x34,5 cm
LARS NORRMAN (1915-1979): Sittande man, signerad Lars Norrman, färglitografi, bildyta 38x31 cm
BJÖRN JONSSON (1903-1991): Vinterlandskap, signerad och daterad Björn Jonsson 1940, litografi, 40/50, bildyta 39x54 cm
CARL PALME, reproduktion medföljer
(4)

Säljs till förmån för Svenska Kommittén för Barn- och Ungdomsalijahn

Gulnade blad

Konst, Grafik, Välgörenhet

Fack 18

Budhistorik (1 bud)

4234975
2018-09-04 15:18:51

2018-09-05 kl 16:18
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.