Sven X:et Erixson färglitografi

557549

SVEN X:et ERIXSON (1899-1979): Figurscen, signerad Sven Erixson, färglitografi, provtryck, bildyta 62x52 cm.

Proveniens: Professor Sune Carlson, Uppsala.
På baksidan har AGAs dåvarande styrelse tecknat sina namn.

Säljs till förmån för Svenska Kommittén för Barn- och Ungdomsalijahn

Gulnad

Fack 12

Budhistorik (2 bud)

4236456
4233580

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.