Med signerad färglitografi av Slas

555968

CLAESSON, STIG. De tio budorden. Stockholm (Bonniers) 1984.

Liten tv. 4:o. 1 signerad originalfärglitografi Stig Claesson (löst bifogad), kol. ill. Välbevarat dekorerat originalpbd. Blå klotkassett, lätt nött. Bibliofilupplaga tr. i 200 nr., av förf. sign. ex., detta nr 55.

Se text

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor

Rum 1

Budhistorik (7 bud)
4266902
650
4265578
600
4265419
550
4265577
550
4265419

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.