Alexander Lervik - Skulptur

566615

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Ormbunke", skulptur, Tingest, formgiven 2016 i samarbete med Peter Sellberg, stål, längd ca 28 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.

Smärre slitage, smuts

Diverse, Design, Tema

Monter 13

Alexander Lervik - Skulptur

Budhistorik (10 bud)
4226810
700
4226813
700
4226810
650
4226794
600
4222421
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.