Skrivskåp 1800-tal

566579

SKRIVSKÅP, 1800-talets mitt, rokokostil, 2-delat, s.k. drickabemålat, invändigt med inredning av lådor, övre del med skedhylla, insida av dörrlucka med originalbemålade initialer samt datering 1855, höjd ca 208, 54x120 cm, senare nycklar medföljer

Delvis renoverat/ kompletterat, senare bemålat, en dörrlucka med torrspricka

Ändringar/tillägg
Nycklar(3) medföljer

Möbler, Skåp, byråer

Rum 16

Skrivskåp 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4224665
2 600
4224424
2 400
4220534
4219336
4220533
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.