Gambone skål

566556

GUIDO GAMBONE, skål, Italien, 1950-tal, stengods med glasyr i vit, turkos och svart, signerad ''Gambone Italy'', höjd ca 11 cm, diameter ca 22 cm

Mindre märke i skålens botten

Keramik/Porslin

Nybrogatan 32, Stockholm

Gambone skål

Budhistorik (28 bud)
4224772
5 000
4224768
4 800
4224767
4 600
4224767
4 200
4224765

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.