Oljemålning John Arsenius

566548

JOHN ARSENIUS (1818-1903): Droska med fyrspann, olja på duk, signerad J. Arsenius, daterad 1890, ca 60x95 cm.

Proveniens: Klippans Pappersbruk.

Konst, Äldre måleri

Makadamgatan 11, Helsingborg

Oljemålning John Arsenius

Budhistorik (8 bud)
4225724
6 800
4225731
6 600
4225724
6 400
4225728
6 200
4225724
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.