Slagbord

566538

SLAGBORD, sydsvenskt, 1700-tal, betsad, svarvade ben, vitbemålat med bronserade detaljer, under bordskiva märkningar med flertalet namn och datum, höjd ca 74, 131x84 cm

Renoverat, ytskador, senare bemålning

Möbler, Matbord

Rum 6

Slagbord

Budhistorik (2 bud)

4216529
3 200
4216528

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.