Kuriosa 6 dlr 1800-talets slut

566506

KURIOSA, 6 dlr, 1800-talets slut, bestående av: ask fanérad i ädelträ med intarsiainlägg av lack samt mässing, lornjetter 3 st varav 1 med sköldpadd, 1 miniatyr i akvarell föreställande Place Vendome, solfjäder i ben för anteckningar

Miniatyr, solfjäder samt lornjett med sköldpadd med mindre skador

Diverse

Budhistorik (9 bud)
4225726
4224590
750
4222937
700
4224589
700
4222937
550

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.