Alexander Lervik - Klädhängare

566504

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Stalaktit", klädhängare, Tingest, formgiven 2015, stål, höjd ca 170, 55x55 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.

Smärre slitage

Möbler, Övriga möbler, Design, Tema

Rum 3

Budhistorik (13 bud)
4227874
4227863
1 900
4227113
1 800
4225619
1 700
4220708
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.