Ring 18 k guld syntetisk safir

566470

RING, 18 k guld, fasettslipad rosa-orange syntetisk safir, stämplad C A Mattinsons Ringfabrikation, Stockholm 1940-tal, otydlig årsstämpel, ringstorlek ca 19 mm, vikt ca 4,2 g

Guld/Smycken

Budhistorik (11 bud)
4225219
1 400
4224948
1 300
4220011
4214621
4208931

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.