Alexander Lervik - Soffbord

566463

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Neptune", 2 dlr, soffbord, Tingest, formgivna 2007, pressat trä, höjd ca 30 respektive ca 34,5, diameter ca 90 respektive ca 140 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från möbelföretaget Johanson

Slitage, avslag, smuts

Möbler, Soffbord, sidobord, Design, Tema

Rum 11

Alexander Lervik - Soffbord

Budhistorik (3 bud)

4215775
4212203
4212051

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.