Alexander Lervik - bord och stol

566452

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Dimma", 2 dlr, bord med stol, Tingest, formgivna 2016, lackerat och perforerat stål, bordets höjd ca 72, diameter ca 89,5, stolens sitthöjd 46 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.

Smärre slitage, smärre repor

Möbler, Övriga möbler, Design, Tema

Budhistorik (7 bud)
4224328
4224320
4224318
500
4224317
450
4222278

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.