Alexander Lervik - Silverring

566402

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Hötorgsskaporna", ring, sterlingsilver, ur serien "Byggnader", stämplad Jesper Blomquist, 2009, vikt 24 gram

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018

Smärre beläggningar

Guld/Smycken, Ringar, Design, Tema

Alexander Lervik - Silverring

Budhistorik (12 bud)
4222423
1 700
4221229
1 300
4220899
750
4218990
700
4218989
650

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.