Alexander Lervik - Silverring

566401

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Stadshuset", ring, sterlingsilver, ur serien "Byggnader", stämplad Jesper Blomquist, 2009, vikt 4 gram

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018

Smärre beläggningar

Guld/Smycken, Ringar, Design, Tema

Alexander Lervik - Silverring

Budhistorik (2 bud)

4221236
2 600
4211126

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.