Matservis "Pigg" design Kjell Blomberg

566364

KJELL BLOMBERG, matservis, 33 delar, modell "Pigg", 1950/60-tal, Upsala-Ekeby Gefle, bestående av: 9 mattallrikar, 12 assietter, 9 djupa tallrikar, såssnipa, 2 fat

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 10

Matservis

Budhistorik (19 bud)
4213845
4224726
4213845
1 900
4224725
1 800
4213845
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.