Ivar Nyberg oljemålning

566351

IVAR NYBERG (1855-1925): med motiva av en kvinna som matar kycklingar i en gård, signerad och daterad I. Nyberg -81, olja på pannå, ca 48x37 cm

Ställvis krackelyr, något gulnad, pannå är något löst i ramen

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Ivar Nyberg oljemålning

Budhistorik (2 bud)

4224223
4222304

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.