Bord allmoge 1800-talets första hälft

566315

BORD, 1800-talets första hälft, allmoge, med låda i sargen, höjd ca 74,5, skivans mått ca 47x83 cm

Senare skiva, slitage, smuts, färgbortfall, spår från trämask på både skivan, sargen och benen

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Budhistorik (1 bud)

4224935
2018-08-30 16:05:00

2018-08-30 kl 16:48
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.