Alexander Lervik - Glasskål

566305

ALEXANDER LERVIK (född 1972), skål, ur serien "Art Glass", formgiven 2009, i sammarbete med Kosta Boda, delvis svart, delvis klar glasmassa, höjd ca 17 cm, diameter ca 30 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018

Repor undertill

Glas, Vaser, skålar, fat, Design, Tema

Alexander Lervik - Glasskål

Budhistorik (8 bud)
4226348
5 200
4226344
4226307
2 800
4226304
2 600
4226288
2 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.