Skål Bertil Vallien unik

566245

BERTIL VALLIEN, skål, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft, invändigt blästrad, dekor av figurer, KOSTA UNIK B.254 B Vallien, höjd ca 17, 22x18 cm

Tillverknings defekter/nagg

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 9

Skål Bertil Vallien unik

Budhistorik (23 bud)
4226821
5 600
4223438
5 400
4223438
4 600
4223377
4 400
4222236
4 200

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.