Bägare Kalmar

566225

BÄGARE, silver, delvis förgylld, Anders Menell (1760-95), Kalmar 1779, höjd ca 19,5 cm, vikt ca 460 g

Slitage, äldre gravyr

Silver

Monter 9

Bägare Kalmar

Budhistorik (19 bud)
4227131
7 600
4227126
7 400
4227126
7 000
4221707
6 800
4222066
6 600

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.