Praktvas Japan

566203

PRAKTVAS, porslin, Japan, 1900-talets mitt, Satsuma, sk moonflask, förgylld, med hänklar i form av drakar, dekor av polykrom figurscen, höjd ca 79 cm

Delvis blekt yta

Orientaliskt, Porslin

Rum 2

Praktvas Japan

Budhistorik (11 bud)
4223462
4224712
750
4223462
700
4224711
650
4223462
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.