Vaser, figuriner samt en burk med lock

566189

VASER, FIGURINER samt en BURK med LOCK, 8 st, stengods, bestående av: Boris Stojkov, figurin i form av en igelkott, Gustavsberg, stämplad ''Boris''; Gunnar Nylund, figurin i form av en pingvin samt vas, signerade ''GN'', Rörstrand; Lillemor Mannerheim, vaser, 2 st, ''Mangania'' och ''Lilla hjärtat'', Gefle-Upsala Ekeby, stämplade; Sven Wejsfelt, ''Castrol'' vas, stengods, signerad ''Sven'', Gustavsberg studio; Rolf Palm, burk med lock, signerad Palm ; Getthen Holm, vas, signerad ''Holm'', höjd ca 7-18,5 cm

Bruksslitage, några mindre repor och nagg

Keramik/Porslin, Figuriner

Monter 9

Budhistorik (9 bud)
4223329
700
4221745
650
4215867
600
4215490
550
4211808
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.