Hängskåp 1850-tal

566184

HÄNGSKÅP, hörnmodell, bemålad furu, dörrspeglar med blommåleri, låda samt lönnfack, märkt 1859, höjd ca 78, 80 x 48 cm

Bruksslitage, något maskanstunget, senare klarlackerat, delvis renoverat och kompletterat, lås saknas

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 8

Hängskåp 1850-tal

Budhistorik (12 bud)
4223331
1 800
4223239
1 700
4223132
1 600
4223233
4223132
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.