Eigil Schwab kustlandskap

566130

EIGIL SCHWAB (1882-1952): Kustlandskap, olja på duk, signerad Schwab, mått ca 100x125 cm

Litteratur: se Svenskt konstnärslexikon del V sid 94-95, Allhems Förlag, Malmö

Smärre färgbortfall, smärre fläckar

Rum 22

Eigil Schwab kustlandskap

Budhistorik (5 bud)
4222970
850
4221706
4212631
4208551
4208122

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.