Servis Ostindia Rörstrand

566128

RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 62 dlr, bestående av: 14 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 9 förrättstallrikar, 10 assietter, 5 serveringsfat(ca 18-41 cm), såsnipa, mjölkkanna, 5 äggkoppar, 2 knivställ, 3 små skålar, sockerskål med lock, 2 såsskålar, marmelad/sylt/senapskål med lock(samt reservlock medföljer), karott, terrin med lock(ca 30 cm)

Slitage, en assiett med mindre nagg, karott saknar lock, enstaka ej noterat nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Servis Ostindia Rörstrand

Budhistorik (58 bud)
4223315
11 500
4223311
11 000
4223310
10 500
4223307
10 000
4223309
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.