Kräftservis Alf Wallander

566117

ALF WALLANDER, kräftservis, 11 dlr, 1900-tal, Rörstrand, dekor av kräftor, bestående av: 11 tallrikar, diameter ca 22 cm, medföljer skål, okänd tillverkare, diameter ca 30 cm

Tallrikar med krackeleringar

Keramik/Porslin

Monter 6

Kräftservis Alf Wallander

Budhistorik (20 bud)
4223249
3 600
4223246
3 400
4223241
3 200
4222070
4223238

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.