Drumtable

566047

SALONGSBORD, s.k. drumtable, 1900-talets första hälft, troligen England, stomme fanerad i mahogny, skinnklädd skiva, underrede med hjultrissor i form av lejontassar, sarg med lådor, höjd ca 57, diameter 49 cm

Bruksslitage, stötmärken och repor förekommer

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 3

Drumtable

Budhistorik (6 bud)
4223113
700
4223121
650
4223113
600
4223032
550
4223111
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.