Spelbord

566024

SPELBORD, 1900-talets första kvartal, nyrenässans, stomme fanerad i mahogny, skuren dekor, svarvade ben med kannelyr, höjd ca 76, 90x45 cm, utfällt ca 90x90 cm

Hållarna för markerna lösa, smärre slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 4

Spelbord

Budhistorik (8 bud)
4223078
4221447
4221314
4221313
950
4213188
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.