Tekanna Kina 1800-tal

566006

TEKANNA, porslin, Kina, Daoguang (1820-1851), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Tekanna Kina 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
4225287
4224681
4224690
1 900
4224681
1 800
4224689
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.