Uppläggningsfat Kina 1700-tal

566003

UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal och oval form, dekor av fågelpar vid pion på trädgårdsklippa i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, läng ca 32-34 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
4222683
4222384
4222384
1 800
4222005
1 700
4222005
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.