Bestick silver S:t Erik C. G. Hallberg

565976

BESTICK, 87 dlr., silver, modell S:t Erik, C.G. Hallberg, Stockholm 1940-tal, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 13 matskedar, 12 bordsskedar, 11 smörgåsgafflar, 10 smörgåsknivar, 11 teskedar, 6 moccaskedar, längd ca 11-24 cm, vikt exkl. knivar ca 2670 g

Bruksslitage

Silver

Monter 5

Budhistorik (4 bud)

4213788
8 000
4206709
7 800
4213787
7 800
4206709
6 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.