Allmogeskåp

565965

SKÅP, ek, 1700-tal, allmoge, betsad, 3 lådor och inredning med 4 hyllplan, höjd ca 200, 136x48 cm

Senare betsning, bemålning och beslag, ställvis trämaskskador, blekt på vänstra sidan

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Allmogeskåp

Budhistorik (3 bud)

4218997
4211789
4211787
2 600

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.