Oidentifierad konstnär snidad träfigur

565932

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, träfigur i form av dragspelare, snidad och bemålad, 1900-talets första hälft, monogramsignerad H.C, höjd ca 24,5 cm

Slitage, smuts, bortnött färg, något sned,

Konst, Skulpturer

Monter 14

Budhistorik (3 bud)

4219838
4209387
4209387

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.