Kaskara svärd

565926

KASKARASVÄRD, Sudan, 18/1900-tal, klinga med blodrand, längd ca 100 cm

Balja med skador, kavel med slitage

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Kaskara svärd

Budhistorik (2 bud)

4216608
4208021

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.