Yambaya troligen 1800-tal

565893

YAMBAYA, troligen 1800-tal, cislerad balja, härstammar från arabiskt område, längd ca 41 cm

lösa delar, slitage

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Yambaya troligen 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4212073
500
4222743
450
4212073
4222742
4212073

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.