Flintlåspistol 1800-tal

565891

FLINTLÅSPISTOL, 1800-tal, möjligen fransk, kaliber 14,5 mm, otydlig signatur och mästarstämpel på den oktagonala delen av pipan, trögt lås, längd ca 42 cm

Korrosion, skador på stock, utbytta delar

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Flintlåspistol 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
4216731
1 400
4206907
1 300
4213855
1 300
4206907
4213849

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.