Rotkorg allmoge

565823

ROTARBETE, korg, 1900-talets första del, troligen Hälsingland, i botten med stjärnformat mönster, höjd med handtag ca 32 cm, 42x34 cm

Bruksslitage

Diverse

Monter 6

Rotkorg allmoge

Budhistorik (18 bud)
4214557
4208633
4214556
4208633
4214555
950

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.