Stolar 4 st

565822

STOLAR, 4 st., fanérade i mahogny, engelsk stil, ball-and-clawfötter, genombrutna ryggbrickor, 1920-tal, grön plyschklädsel, höjd 44, sittdjup 40 cm

Enligt uppgift specialritade av John Engdahl på 1920-talet, elevarbete på Stockholm Yrkesskola.

Bruksslitage

Möbler, Stolar

Rum 5

Stolar 4 st

Budhistorik (10 bud)
4220477
750
4220905
700
4220477
650
4220904
600
4220477
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.