Stridbergslampa

 
 
 
Auktionsnr
565811
 
Beskrivning

BORDSARMATUR, 1910-/20-tal, s.k. Strindbergslampa, stomme i patinerad mässing, kupa i orange glasmassa, höjd ca 38 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 5
 
 
 
Stridbergslampa
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (12 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4211042
2018-08-28 12:58:30
900
4220362
2018-08-28 15:26:32
850
4211042
2018-08-24 09:40:17
800
4219127
2018-08-27 23:10:59
750
4211042
2018-08-24 09:40:17
700
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2018-08-28 kl 18:04
Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK