Piedestal / plåtburk för kaffebönor

565804

PIEDESTAL / PLÅTBURK, för kaffebönor, Hultmans Fabriker, Malmö, Jugend, svartlackerad plåt med landskapsmotiv och medaljonger, tidigt 1900-tal. höjd ca 78 cm, diameter ca 20,5 cm

Bruksslitage, rost

Diverse

Rum 7

Budhistorik (9 bud)
4222204
700
4222695
650
4222204
600
4222694
550
4222204
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.