Ljuskrona rokokostil

565758

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets andra kvartal, rokokostil, burformad, behängd med olikslipade prismor, delvis rökfärgade, vissa lövformade, för 6 ljus, invändigt elektrifierad i två nivåer, höjd ca 90, diameter 60 cm

Enstaka prismor kan saknas, vissa med nagg

Ändringar/tillägg
Lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (12 bud)
4220997
6 800
4220809
6 600
4220537
6 400
4207721
6 200
4220531
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.