Waroczewski Warszawa målning

565752

K WAROCZEWSKI (Polen): Kustmotiv med fåglar och stad i bakgrunden, signerad och daterad K. Waroczewski Warszawa 14X1896 roku (år), olja på träpannå, ca 30x72 cm

Vågig pannå, torrsprickor, lagning

Konst, Äldre måleri

Rum 15

Waroczewski Warszawa målning

Budhistorik (10 bud)
4216375
4216374
1 700
4216370
1 600
4216368
4215996

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.