Fat Kina 1700-tal

565743

FAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), konturerad kant, centrumdekor av strödda pioner, kälningen med stiliserad lotusbård inom resever i underglasyrblått, diameter ca 26 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
4208604
500
4218461
450
4208604
4216231
4208604

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.