Skrivbord hurts

565713

SKRIVBORD, HURTS, 1940-tal, mahognyfanér, sarg med lådor, sarg samt lådfronter med räfflad dekor, respektive klaff längd ca 44, höjd ca 75, 127x74 cm, hurts med beslag i mässing, skrivskiva, en låda arkivinredning med hängmappar, höjd ca 64, 36x69 cm

Slitage, repor, skiva delvis solblekt, hurts med kraftigare repor samt fanérbortfall

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 13

Skrivbord hurts

Budhistorik (9 bud)
4219902
750
4207460
700
4207460
650
4219887
600
4207460
500

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.