Skänkskåp allmoge

565688

SKÄNKSKÅP, furu, 1800-talets första hälft, bemålat i petrolgrönt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning, höjd ca 202, 109x53 cm, nycklar (2) medföljer

Senare bemålning, kompletterat, ett lås kärvar, slitage

Ändringar/tillägg
Nycklar (2) finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 13

Skänkskåp allmoge

Budhistorik (34 bud)
4220723
6 200
4220741
6 000
4220723
5 800
4220740
5 600
4220723
5 400

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.