Scroll Kina 1960-tal

565682

SCROLL, akvarell på papper, Kina, 1900-talets andra hälft, motiv av bergslandskap, kalligrafi samt 2 sigill, ca 143x44 cm

Skador, fläckar

Orientaliskt, Konst

Monter 4

Scroll Kina 1960-tal

Budhistorik (9 bud)
4220679
600
4220652
550
4219992
500
4220649
500
4219992
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.