Bokhylla björk

565673

BOKHYLLA, omkring 1900, Karl Johan-stil, fanérad med björk, justerbara hyllor, skyltmärkt "Hj Wikström möbelsnickare Stockholm" höjd ca 200, 93x37 cm
PROVENIENS: Tullverket

Nyckel saknas, bruksslitage

Möbler, Hyllor

Rum 13

Bokhylla björk

Budhistorik (12 bud)
4220572
3 200
4220568
4220566
2 800
4220565
2 600
4220561

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.