Spegel från 1800-talets slut

565650

SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut, förgylld, dekor av bårder och rocailler i bl a pastellage, baktill påskrift J B Engström Stockholm, höjd ca 177 cm, längd ca 65 cm

Senare förgyllning, glas och bakstycke, smärre förgyllningsbortfall

Speglar

Rum 8

Spegel från 1800-talets slut

Budhistorik (28 bud)
4220314
6 000
4220301
5 800
4220106
5 600
4220300
5 400
4220106
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.